Informacje o firmie

LOOP został założony w 1979 przez Christera Sjöberga i Tony'ego Karpestama – dwóch młodych entuzjastów wędkarstwa muchowego, którzy postanowili robić w życiu to, co kochają najbardziej. Chcieli brać czynny udział w jego rozwoju oraz odkrywać i łowić w terenach wcześniej niedostępnych. Już na samym początku zrozumieli, że wędkarstwo muchowe to sposób na życie i marzenia o wielkich pieniądzach zostały zastąpione pasją w dążeniu do realizacji wyznaczonego celu. Tak narodził się LOOP!

Entuzjastycznie rozpoczęli biznes od otwarcia małego sklepu i uruchomienia sprzedaży wysyłkowej. Organizowali także kursy, które miały za zadanie rozpowszechnić wiedzę na temat wędkarstwa muchowego. Wszytko to jednak było prowadzone na małą skalę i w niedużej odległości od ich domów. Kilka lat później nawiązali współpracę z amerykańskim wytwórcą wędek – firmą Sage, a wędkarstwo muchowe zaczęło przyjmować się w Szwecji.

WYDARZENIA, KTÓRE ZMIENIŁY WSZYSTKO

Göran Andersson – guru castingu, dołączył do LOOP-a i zaprojektował dla Sage dwuręczną wędkę oraz nową rewolucyjną linkę muchową (LOOP Custom, która była cięta i dostosowywana do preferowanej długości i ciężaru), to wszystko przystosowane było do wymyślonej przez Görana, nowej techniki castingu zwanej “Underhand Cast”. Niedługo później z LOOP skontaktował się Kurt Danielsson, który zauważył, że produkowane kołowrotki nie są najlepszej jakości i wkrótce nowy team opracował pierwsze kołowrotki typu large arbor. Gdy 1984 roku zostały wypuszczone na rynek, większość wędkarzy uznała je za kompletne dziwactwo. Niezwykle trudno było nam namówić tradycyjnych muszkarzy do zakupu. Trzeba było kilku lat, żeby ich przekonać. Obecnie po ponad 20 latach niemalże wszystkie kołowrotki muchowe zbudowane są w oparciu o założenia stworzone przez LOOP.

Speycasting z linkami typu DT oraz wędkami typu slow action także zmienił się na przestrzeni lat. Obecnie większość nowych stylów castingu, z progresywnymi wędkami oraz stosunkowo krótkimi linkami typu WF, jest podobna do“Underhand Cast”, który rzeczywiści przyczynił się do rozwoju i zmiany speycasting-u na lepsze i będzie mieć na niego znaczący wpływ jeszcze przez lata.

PIONIERZY W SPRZĘCIE I PRZYGODACH

W 1990 roku Christer Sjöberg był jednym z pierwszych odkrywców ukrytych i zapomnianym skarbów Rosji, gdzie w trakcie eksploracji niezliczonych rzek na południowym wybrzeżu morza Białego, bezcenne okazały się rosyjskie śmigłowce. W 1993 roku Christer wybudował domki nad rzekami Umba, Kharlovka, Litza i Yokanga, czyli w miejscach, które uznał za najlepsze z najlepszych. Dzięki temu LOOP przez lata oferował, uważany przez niektórych za najlepszy na świecie, program połowu łososia atlantyckiego.

Jak wiadomo biznes w Rosji może być ryzykowny, więc LOOP sprzedał program i skupił się na organizowaniu wypraw do Patagonii w Agrentynie. Christer był jednym z pierwszych Skandynawów, którzy spróbowali wędkarstwa muchowego w słonej wodzie. Po latach spędzonych na Florida Keys, Kubie, Seszelach oraz w Wenezueli mógł stworzyć produkt specjalnie zaprojektowany na te rynki.

Obecnie LOOP projektuje, buduje i zarządza każdym procesem produkcji swojego sprzętu. Wszystkie nasze produkty zostały zaprojektowane i zbudowane, aby przetrwać w najtrudniejszych warunkach na całym świecie i wytrzymać wiele sezonów. Doświadczenie, entuzjazm i wytrwałość doprowadziło nas do tego, że logo marki LOOP umieszczamy tylko na najlepszych produktach. Przez ponad dwadzieścia lat LOOP przestał być tylko marzeniem i stał się liderem w branży wędkarstwa muchowego, którego obecnie głównym celem jest dostarczanie klientom marzeń.

LOOP Tackle Poland

LOOP Tackle Poland jest oficjalnym przedstawicielem firmy LOOP Tackle Design AB, Sweden w Polsce i Europie Centralnej. Reprezentuje jednocześnie interesy LOOP Tackle Europe z Norwegii, wyłącznego dystrybutora na Europę.

Siedziba LOOP Tackle Poland wraz z salonem wystawowym oraz zapleczem szkoleniowo-rekreacyjnym powstała na kompleksie turystycznym usytuowanym malowniczo w dolinie rzeki Bystrzycy na Przedgórzu Sudeckim. Strategiczna lokalizacja pod względem nie tylko logistycznym ale i geograficznym pozwala na realizację programu integracji, rozwoju oraz popularyzacji marki w Polsce i Europie Środkowej.

Celem przedstawicielstwa jest nie tylko integracja sprzedaży na terenie Polski, Słowacji i Czech, udrożnienie kanału dystrybucji ze Skandynawii do Europy Środkowej ale również poprzez sport, edukację i rekreację budowanie społeczności obecnych, jak i przyszłych pasjonatów tradycji i innowacji zarazem jaką reprezentuje marka LOOP.

Bez względu więc na wiek, pleć czy zainteresowania.  Bez względu na to czy chcesz tylko miło spędzić czas na łonie natury, zabrać rodzinę na niedzielny spacer, czy też wypróbować nasz sprzęt a może dowiedzieć się więcej lub spotkać ciekawych ludzi z pasją - zapraszamy!

Odkryj piękno otaczającej cię natury i sztukę wędkarstwa muchowego.

Grzegorz Fryc

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl